sierpnia

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Kłosowską, autorką książki “Czwarta Koncha” do Czytelni Pod Sowami przy ul. gen. Zajączka 8.

Obawiałam się też, że moja książka, w takiej formie, w jakiej ją sobie zamyśliłam, zostanie od razu zaszufladkowana, skategoryzowana jako “romans”. Tylko i wyłącznie! No, bo o czym to jest? Jak można w kilku słowach ująć treść ? Wielokrotnie pytana, przyznaję, nie umiałam udzielić przekonywującej i jednoznacznej odpowiedzi. Plątałam się. A więc jednak o miłości, tak? No nie! Niezupełnie (Anna Kłosowska).

Anna Kłosowska z wykształcenia jest filologiem, romanistką. Mieszka na Żoliborzu. Jak pisze o sobie: “Moją pierwszą pasją są języki, ich historia i historia kultury, którą z sobą niosą, bytu, który odzwierciedlają, którego są domem. Drugą jest praca w największej międzynarodowej organizacji świata. Nie piszę o sobie, może raczej przez siebie: przez pryzmat mieszkanki Warszawy, magicznego, niepowtarzalnego Nowego Jorku, a teraz i południowej, subtropikalnej Florydy z jej nieokiełznaną, szaloną przyrodą”.

Blog autorki z fragmentami książki “Czwarta Koncha”

Spotkanie odbędzie się w ramach programu kulturalno-oświatowego Miejsca Aktywności Lokalnej w Czytelni Pod Sowami. Wstęp wolny!

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28