08
maja
2019

Godzina rozpoczęcia :
17:00

Godzina zakończenia:
18:30

Biblioteka “Pod Skrzydłami” (W75)

ul. Grójecka 109
02-120 Warszawa
tel.: 22 822 53 18
e-mail: podskrzydlami@bpochota.waw.pl

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek zapraszamy na spotkanie z pisarką i reżyserką Beatą Gołembiowską, która opowie nam m.in. o swoich najnowszych książkach “W jednej walizce” i “Teatr bez granic”.

Zobaczymy także trzy ich filmowe zwiastuny, które zostały przez nią wyreżyserowane i zmontowane.

Następnie usłyszymy o najnowszych pozycjach, które nie zostały jeszcze opublikowane, ale ukażą się w bieżącym i w przyszłym roku. Są to: powieść dla młodzieży “Ada i Eryk w krainie przeklętej korony”, zbiór wywiadów “Zanim runął mur” oraz powieść “Oporniki”.

Pani Beata Gołembiowska opowie także o swoich zmaganiach literackich, ich początkach, wzlotach i upadkach, sukcesach, a także o plusach i minusach tworzenia poza ojczyzną.

Beata Gołembiowska, pisarka, dziennikarka, fotograf, reżyser.
W latach 2006-2014 pracowała dla Fundacji Liliany Komorowskiej dla Sztuki oraz QueenArt Films, gdzie zadebiutowała jako reżyser filmem “Raj utracony, raj odzyskany” (TV Polonia 2012), opowiadającym o ziemiaństwie i arystokracji w Rawdon, w Kanadzie. Tuż po realizacji filmu zaczęła zbierać materiały do książki – albumu “W jednej walizce” – o polskiej arystokracji na emigracji w Kanadzie. W tym samym czasie została również wydana jej debiutancka powieść “Żółta sukienka”. Następne powieści to “Malowanki na szkle”, “Lista Olafa” i “Droga do Wilenii”.

Powieść historyczna dla młodzieży “Ada i Eryk” w krainie przeklętej korony jest w trakcie procesu wydawniczego.

Książka–album pt. “Teatr bez granic”, o największym w historii teatrze polonijnym w Toronto została opublikowana w 2015. Ostatnim projektem twórcy jest praca nad zbiorem wywiadów znanych polskich opozycjonistów PRL-u oraz działaczy Solidarności pt. “Zanim runął mur” oraz powieść historyczna “Oporniki”, której treść  obsadzona jest w latach 1976 -1989.
Beata Gołembiowska, jako dziennikarka i fotografik, współpracuje z Gazetą – torontońskim tygodnikiem.
Strona autorki – bgbooks.com.pl

Biblioteka “Pod Skrzydłami” (W75)

ul. Grójecka 109
02-120 Warszawa
tel.: 22 822 53 18
e-mail: podskrzydlami@bpochota.waw.pl