stycznia

Wypożyczalnia dla dorosłych nr 25: 22 277-49-67
Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży: 22 277-49-52
e-mail: falenica@bibliotekawawer.pl

Zapraszamy na spotkanie z Beatą Lewicką, autorką publikacji pt. “Stefania Baczyńska. Nie tylko matka poety”, wydanej w tym roku przez Bibliotekę Wawerską.
Spotkanie jest dedykowane wszystkim sympatykom wawerskich twórczyń i twórców, pasjonatom fascynujących, a mało znanych historii, miłośnikom twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i przyjaciołom kobiet.
W trakcie rozmowy poznamy się bliżej z obiema bohaterkami spotkania – Stefanią Baczyńską, (nie tylko) matką Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz badaczką i znawczynią jej losów, Beatą Lewicką.
Beata Lewicka – polonistka, bibliotekarka. Koordynatorka konkursów recytatorskich dla młodzieży. Współautorka książek W poszukiwaniu śladów osadników niemieckich w powiecie wołomińskim, Małe Ojczyzny. Redaktorka: podręczników, monografii XXI LO dotyczącej ostatnich dziesięcioleci, tomiku poetyckiego Aninianie aninianom. Autorka około czterdziestu artykułów. Współpracuje z redakcją “Między Nami Aninianinami”. Od piętnastu lat interesuje się biografią i twórczością Stefanii Baczyńskiej. Zawsze gotowa do odkrywania nieznanych kart historii.

O książce “Stefania Baczyńska. Nie tylko matka poety” autorka pisze tak:
Dzięki opowieści o Stefanii Baczyńskiej zrozumiesz, że prawdy o człowieku należy poszukiwać nie tylko w archiwach, lecz także w ludzkiej pamięci i sercach. Poznasz nowe fakty. Poznasz nie tylko matkę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 22 stycznia 2024 r. o godzinie 17.00 w falenickiej bibliotece przy ul. Walcowniczej 2.
Wstęp wolny.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 25 w Falenicy