grudnia

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie autorskie z Emilią Kiecko i Wiktorią Szczupacką pod tytułem “Czuły modernizm. Społeczna historia Mistera Warszawy. 50 lat razem” do Czytelni Pod Sowami przy ul. Zajączka 8.

Na spotkaniu zaprezentowana zostanie nowa książka autorek, której tematem jest 50-letnia historia jednego z warszawskich Misterów, bloku przy ul. Kazimierza Promyka 5 na Żoliborzu. Podczas spotkania promocyjnego będzie jedyna możliwość, aby zakupić publikację. Książka będzie sprzedawana tylko podczas spotkań autorskich w grudniu 2019 r. Cena książki 20 zł.

Wstęp wolny!

dr Emilia Kiecko – historyk sztuki, adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracę doktorską obroniła na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Laureatka nagrody im. ks. prof. Szczęsnego Dettloffa dla młodych historyków sztuki (2015 r.). Laureatka konkursu grantowego Narodowego Centrum Nauki „FUGA 5” (2016 r.). Interesuje się teorią architektury i urbanistyki XX w. oraz utopiami architektonicznymi.

Wiktoria Szczupacka – historyk sztuki, absolwentka historii sztuki UAM oraz podyplomowych studiów z ekonomii społecznej na UE w Poznaniu, obecnie doktorantka na IS PAN; zajmuje się sztuką kobiet, krytyką instytucjonalną, relacjami sztuki i III sektora; redaktorka, razem z Agnieszką Pinderą i Anną Ptak, publikacji pod tytułem “Inicjatywy i galerie artystów”; współtwórczyni projektów artystycznych, edukacyjnych oraz społecznych domów kultury w Toruniu.

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28