października

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci Nr 137 “Miasteczko Wilanów”

al. Rzeczypospolitej 14
e-mail: mw@bibliotekawilanowska.pl

4 października (piątek) o godzinie 18:00 filia Biblioteki w Miasteczku Wilanów przy al. Rzeczypospolitej 14, zaprasza na spotkanie z Iwoną Kielzner “Kochanki, księżne, królowe, które wpłynęły na losy Polski”. Autorka serii książek “Kronika PRL”, publikacji “Arystokracja. Romanse i miłości w XX stuleciu”, “Mroczne karty historii Polski” opowie o tajemnicach, które skrywa historia.

Dowiemy się, co tak zniewalało kobiety w Ignacym Paderewskim. Jak wyglądało życie miłosne dynastii Jagiellonów. Pomówmy o związku Barbary Radziwiłłówny z Zygmuntem Augustem. Poznamy tożsamość kobiety, która jest uznawana za pierwszą pisarkę w Polsce. Dowiemy się, kim była Rzepicha i dlaczego powinniśmy znać jej imię. Pisarka opowie o wpływowych kobietach, które kreowały historię naszego kraju. Przybliży nam również swoją najnowszą publikację “Polki. Władczynie Europy”. Zachęcamy do udziału, nie tylko miłośników historii.

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci Nr 137 “Miasteczko Wilanów”

al. Rzeczypospolitej 14
e-mail: mw@bibliotekawilanowska.pl