kwietnia

ul. Powstańców Śląskich 126 (Galeria Handlowa Bemowo),  01-466 Warszawa
tel.: 509 532 551, 506 875 269

Zapraszamy na spotkanie z Jakubem Bielikowskim, z zawodu informatykiem, który z powodzeniem zajmuje się też pisarstwem. Jest autorem opowiadań, bajek dla dzieci oraz powieści kryminalnej “Awans”.  Rozmowę o tej właśnie książce podejmiemy podczas spotkania autorskiego z pisarzem.

“Awans” podejmuje temat XIX-wiecznej Warszawy, w której dochodzi do brutalnego morderstwa państwa Wolskich. W słoneczny dzień października porucznik carskiej policji Zaleski zostaje wezwany do wyjaśnienia sprawy makabrycznej zbrodni. Nie jest to pierwszy taki przypadek w ostatnich miesiącach, znów ofiary z poderżniętymi gardłami, skradzione tysiące rubli. Śledztwo wprowadzi nas w klimat XIX wiecznej, wielokulturowej Warszawy. Pokaże miejsca znane i mroczne zaułki miasta. Trop poprowadzi do carskich gwardzistów, elity wśród żołnierzy, którzy stoją ponad prawem. Lecz nic nie jest tak proste jak się wydaje.

O autorze:

Jakub Bielikowski urodził się w zeszłym stuleciu i wychował się na warszawskich Szmulkach. Na przełomie wieków mieszkał i pracował w Londynie, Sztokholmie i Atenach. Od kilkunastu lat znów osiadł w ulubionej Warszawie na zielonych Bielanach. Jako inżynier chemik ukończył Politechnikę Warszawską, lecz nie zdążył zanurzyć rąk w instalacjach przemysłowych. Wciągnął go wir finansów ery prywatyzacji. Jest absolwentem Warwick Business School w Coventry i studiował w Laboratorium Reportażu UW. Od wielu lat pracuje w sektorze IT – od plaż Sydney, przez Kazachskie stepy i pustynie Arabii, aż po hipisowskie San Francisco. Prowadzi bloga jakubbielikowski.com

ul. Powstańców Śląskich 126 (Galeria Handlowa Bemowo),  01-466 Warszawa
tel.: 509 532 551, 506 875 269