grudnia

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 83 – „Odolanka”

ul. J.K. Ordona 12F
e-mail: odolanka@bpwola.waw.pl

Jakub Nowak w swojej debiutanckiej powieści “To przez ten wiatr” sięgnął do (prawdziwej!) historii dwóch wybitnych postaci polskiej kultury i dodał do niej wydarzenia, które podpowiedziała mu wyobraźnia.
Zabrał Helenę Modrzejewską, Henryka Sienkiewicza oraz ich rodziny i przyjaciół na Dziki Zachód, otoczył ich wiatrem i kurzem, zaplątał we wzajemne relacje, sprowadził na nich różne zrządzenia losu i postawił przed wieloma trudnymi wyborami. Wyszło mu to wybornie, bo powieść czyta się jednym tchem.

Jakub Nowak – pisarz, teoretyk mediów i nauczyciel akademicki. Jest autorem opowiadań science-fiction zebranych w zbiorze Amnezjak (Powegraph 2017), a także publikowanych w antologiach wydawnictw Powergraph, Runa oraz, w przekładach, w Rosji i Ukrainie. Jego opowiadania publikowały też między innymi „Gazeta Wyborcza”, „Nowa Fantastyka”, „Czas Fantastyki”. Zwycięzca literackiego konkursu British Council i „Nowej Fantastyki” (2004), nominowany do literackiej Nagrody im. Janusza A. Zajdla (2007). Autor tekstów publicystycznych i recenzji publikowanych w czasopismach kulturalnych.
W pracy naukowej zajmuje się teoriami komunikacji i mediów, kulturą popularną i społecznymi praktykami korzystania z mediów cyfrowych. Profesor uczelni na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, kierownik grantów badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki i Polsko-Niemiecką Fundację na rzecz Nauki. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych publikowanych w kraju i za granicą oraz monografii naukowych Aktywność obywateli online. Teorie a praktyka (2011) oraz Polityki sieciowej popkultury (2017), za którą został uhonorowany nagrodą Media and Democracy Karol Jakubowicz Award.
Mieszka w Lublinie, z żoną Agatą i córkami Tosią i Helą. Lubi chodzić na głośne koncerty.

Autor po spotkaniu chętnie podpisze książki. Na miejscu będzie prowadzona sprzedaż. Ważne‼ – płatność tylko gotówką

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 83 – „Odolanka”

ul. J.K. Ordona 12F
e-mail: odolanka@bpwola.waw.pl