marca

Wypożyczalnia dla dorosłych nr 25: 22 277-49-67
Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży: 22 277-49-52
e-mail: falenica@bibliotekawawer.pl

Serdecznie zapraszamy na wieczór z Krzysztofem Bochusem, autorem ostatnio wydanego kryminału „Czarna krew”, rozgrywającego się w wojennym Wawrze. Powieść wydana przez Skarpę Warszawską otrzymała właśnie nagrodą Kryminał Roku 2022 w plebiscycie Złoty Kościej.

Tym razem autor wciągnie nas w niebezpieczną, podwójną grę. Nocne życie współczesnej Stolicy splata się z dramatycznymi wydarzeniami, które rozegrały się w Wawrze w 1944 roku.

Spotkanie, poprowadzi Rafał Bielski, redaktor naczelny wydawnictwa Skarpa Warszawska, kolekcjoner varsvianów i członek Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Będzie to nie lada gratka zarówno dla amatorów historii jak i miłośników Wawra.

Na wieczór autorski zapraszamy również czytelników śledzących losy Christiana Abella oraz Adama Berga, głównych bohaterów pozostałych serii powieści Krzysztofa Bochusa. Za „Szkarłatną głębię” z retro cyklu autor otrzymał Nagrodę Złoty Pocisk dla najlepszej powieści kryminalno-historycznej w 2018 w Polsce oraz Nagrodę Grand Prix w konkursie Brakująca Litera, jako najlepszej powieści w 2018 roku. Pochodząca z cyklu współczesnego o Adamie Bergu „Lista Lucyfera” została nominowana w 2019 roku na Festiwalu Kryminalna Warszawa.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, po okazaniu wejściówki, którą można uzyskać pisząc na adres: animatorzy@bibliotekawawer.pl

Spotkanie odbędzie się 2 marca o godz. 18:00 w Kulturotece w Falenicy, ul. Walcownicza 4/6.

Serdecznie zapraszamy!

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 25 w Falenicy