17
stycznia
2020

Godzina rozpoczęcia :
18:00

Godzina zakończenia:
20:00

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
01-522 Warszawa
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie autorskie z publicystą, autorem reportaży Maciejem Wasielewskim, podczas którego rozmawiać będziemy o książce “Niewidzialna ręka”. 

Pod koniec lat pięćdziesiątych Polskę zalewa fala zagadkowych dobrych uczynków. Wszystko pod tajemniczym znakiem dłoni, o których wkrótce usłyszała cała Polska. Oto opowieść o Macieju Zimińskim – nauczycielu, który poprawiał rzeczywistość. Zorganizowana przez niego akcja “Niewidzialna ręka” miała na celu niesienie pomocy osobom starszym, chorym i wszystkim, którzy pomocy oczekiwali. Niewidzialni działali w ukryciu i nie przyjmowali zapłaty. Pozostawiali jedynie ślad, bilet albo kartkę z odciśniętą w atramencie dłonią.

Maciej Wasielewski (ur. 1982) – doktorant na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze reportaże publikował w “Życiu Warszawy”, gdzie pisał m.in. o muzyce. W 2007 roku został nagrodzony w konkursie na najlepszy reportaż prasowy, poświęcony sytuacji rodzin zastępczych w Polsce. Jego tekst “Antek Niewidzialna Ręka” został wydany w formie książkowej w 2009 roku. Był ulicznym grajkiem w Nowej Zelandii, kopał rowy na warszawskich budowach i patroszył ryby na Wyspach Owczych. Obecnie pracuje w TVN24.

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
01-522 Warszawa
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl