sierpnia

Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

ul. Plutonu AK “Torpedy” 47
e-mail: sekretariat@bpursus.waw.pl

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Martą Sokołowską, które odbędzie się 16.08 o godz. 18:00 w plenerze, przed Biblioteką, przy ul. Plutonu AK “Torpedy” 47. W przypadku niesprzyjającej pogody zapraszamy do Czytelni nr XIX.

Marta Sokołowska – dramatopisarka, dramaturżka, prozaiczka, scenarzystka i reżyserka filmu dokumentalnego.

Autorka tłumaczonych i wystawianych słuchowisk oraz sztuk teatralnych, m.in.: „Kamionna. Opowieści rodzinne”, „Reykjavik ’74”, „Holzwege” (Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej).

Laureatka Nagrody Kraków Miasto Literatury UNESCO, projektu wydawniczego Biura Literackiego „Pierwsza książka prozą” oraz konkursu „Dramat!” organizowanego przez Dwutygodnik i Teatr IMKA. Trzykrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwukrotna finalistka konkursu poświęconego polskiej dramaturgii współczesnej „Metafory Rzeczywistości”.

Jej teksty tłumaczono na języki: angielski, rosyjski, niemiecki, białoruski, gruziński i ukraiński.

zdjęcie kobiety w kółku. Zaproszenie na spotkanie autorskie.

Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

ul. Plutonu AK “Torpedy” 47