grudnia

ul. Konarskiego 6, 01-355 Warszawa
e-mail: biblbem38@e-bp.pl

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Martyną Bielską. We wrześniu ukazał się jej debiutancki kryminał reportażowo-historyczny “Pochłonięte”. Akcja książki rozgrywa się w Białymstoku, gdzie autorka mieszka i pracuje.

O autorce:

Martyna Bielska ukończyła studia dziennikarskie oraz historyczne ze specjalizacją ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego. Zawodowo realizuje się jako dziennikarka i reporterka w woj. podlaskim. Jest miłośniczką fotografii analogowej i amatorskich występów w teatrze. Ponadto pływa, gra w piłkę błotną, opiekuje się pszczołami, dużo zwiedza i zadaje pytania o losy zabytków.

O książce:

Olga Bukowska po latach wraca do Białegostoku. Przemierza puste miasto niemal 100 lat po tym, jak odwiedziła je Maria Dąbrowska i opisała w opublikowanym w “Bluszczu” reportażu “Brzydkie miasto”. Wiele miejsc jest odmienionych nie do poznania, wielu obiektów już na mapie miasta nie ma. Tymczasem w kraju i na świecie panuje epidemia. Ludzie pochowali się w domach, ale to nie oznacza, że na ulicach jest bezpiecznie. Wręcz przeciwnie, to idealny czas na zabijanie. Odnalezione przypadkiem zwłoki młodej kobiety, zabarwione na jaskrawy róż, ubranej tylko w stary naszyjnik, to dopiero początek wyrachowanej gry mordercy z organami ścigania. Gry, w której kolejne zwłoki naprowadzają śledczych na trop najmroczniejszych kart historii miasta. W naszyjniku z miejsca zbrodni Olga odkrywa biżuterię swojej prababki i sama staje się w ten sposób częścią tej historii. Razem z prokuratorem Robertem Narwiańskim próbują rozwikłać zagadkę i odkryć, dlaczego mściciel wybiera na swoje ofiary pacjentki z oddziału onkologicznego. Pojawia się kluczowe pytanie: co łączy te zbrodnie z zagładą białostockich Romów, o których tragicznym losie nikt już nie chce pamiętać?

ul. Konarskiego 6, 01-355 Warszawa
e-mail: biblbem38@e-bp.pl