25
października
2022

Godzina rozpoczęcia :
17:30

Godzina zakończenia:
19:00

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 83 – „Odolanka”

ul. J.K. Ordona 12F
01-237 Warszawa
tel.: 22 855 12 61
e-mail: odolanka@bpwola.waw.pl

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Zapraszamy na spotkanie z autorką książki „Ucieczka Malwiny”. Wstęp wolny.


Matylda Młocka

Czytam i piszę, odkąd sięgam pamięcią. W pudle z pamiątkami mam pierwsze relacje z wakacyjnych wyjazdów nad morze. Miałam wówczas siedem lat. I już wtedy wiedziałam, że warto mieć swój pisarski styl. Mój był zabarwiony nutą ironii, zwięzły, konkretny i taki pozostał!

W liceum wygrywałam konkursy literackie na opowiadania oraz wiersze. Było ich kilka. Najlepiej zapamiętam dwie nagrody. W konkursach organizowanych przez Urząd Dzielnicy Warszawa Wola. Napisałam wówczas dwa wiersze „Wybór narkomanki” oraz „Jestem prezydentem ziemi”. Dzieła zostały wydrukowane w dzielnicowym kurierze. Byłam z siebie dumna!

Kolejne prasowe publikacje nie budziły we mnie już tak wielu emocji. W 2010 roku zostałam dziennikarką „Rzeczpospolitej”. Pisałam również o mojej pasji – wspinaczce – dla Portalu Górskiego portalgorski.pl. Pojawiło się tam wiele moich artykułów, ale najbardziej jestem dumna z serii o damach wspinania. O ważnych dla mnie sprawach kobiet oraz naszej planety pisałam dla magazynu VERONIQUE. 

Dziennikarstwo porzuciłam na rzecz reklamy. Najpierw czułam smutek, żal i pustkę. Teraz nie żałuję. Polubiłam się z reklamą i lubię do dzisiaj!

Co robię wtedy, kiedy nie zajmuję się słowem pisanym? Jestem żoną, mamą, psią mamą, a także wspinaczką i biegaczką.

 

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 83 – „Odolanka”

ul. J.K. Ordona 12F
01-237 Warszawa
tel.: 22 855 12 61
e-mail: odolanka@bpwola.waw.pl