maja

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 64

ul. Radzymińska 121
e-mail: w64@multibiblioteka.waw.pl

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie z Moniką Radzikowską pt. Wypić z duchami – wędrówki przez Tuwę, Buriację i Mongolię”.

Monika Radzikowska z wykształcenia jest archeologiem i edukatorem, a jej pasją są podróże. Na trasie jej wypraw znalazła się, m.in. Skandynawia, Szkocja i Islandia. Prowadzi bloga “W plecaku niesione”. Jest autorką wydanej w 2018 roku książki podróżniczej “Bajkał – tam i z powrotem”, opisującej jej pięciomiesięczną wędrówkę przez Syberię, Gruzję i południową Europę.

Tak do udziału w spotkaniu zachęca sama podróżniczka:

“Przemieszczałam się tam głównie autostopem, pociągiem i pieszo. Tym sposobem udało mi się nieco zbliżyć do mieszkańców tych ziem. Bo właśnie o tym głównie jest ta opowieść – o ludziach. O mongolskich koczownikach, mieszkających w jurtach, o nadbajkalskich Buriatach, którzy piją z dawno zmarłymi przodkami, o rozrzucaniu kawałków chleba i kilku kropel mleka na cztery strony świata, o sile tuwińskiego głosu, świętych skałach i górach. Dowiecie się jak dogadać się po mongolsku nie znając mongolskiego, jak wygląda wschodnia gościnność, gdzie są śpiewające piaski, gdzie trwa pogrążony w nirwanie mnich, a także co lubią pić duchy”.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 64

ul. Radzymińska 121