stycznia

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Robertem Paśnickim.
Porozmawiamy o jego najnowszej książce “Nadzjawiska”.
Spotkanie poprowadzi Przemysław Szubartowicz.
O autorze:
Z poprzednimi trzema książkami Roberta Paśnickiego („Zda(rze)nia wybrane”, „Tylko dla nieznajomych”, „Polrealizm”) zapoznało się kilkaset osób. Obecnie opublikowany zbiór szesnastu opowiadań grozy („Nadzjawiska”) cieszy się sporym zainteresowaniem, na co być może ma wpływ fakt, że autor w medium społecznościowym Twitter/X (jego profil ma ponad piętnaście tysięcy obserwujących) znany jest z komentarzy na tematy bieżące oraz cykli poświęconych literaturze i językowi (#oczytanie, #słowiectwo).
Paweł Dunin-Wąsowicz w słynnym swego czasu słowniku literackim „Parnas bis” określił w biogramie Roberta Paśnickiego prozaikiem-dołersem, zestawiając jego twórczość z utworami Krzysztofa Vargi.
We wczesnej młodości (czyli jeszcze w XX wieku) laureat kilku konkursów literackich.
Współtwórca i jeden z wiodących autorów portalu @taktowidzimy.pl .
Ostatnio jako felietonista „Naszych Bielan” w cyklu opowiadającym o patronach bielańskich ulic przedstawił dotychczas dwanaście sylwetek pisarzy i pisarek.
projekt okładki: Ryszard Łobos

Biblioteka Publiczna Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy