września

Filia “Gołąbki” – Wypożyczalnia nr 132

ul. Czerwona Droga 6
e-mail: golabki@bpursus.waw.pl

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus do Filii “Gołąbki” na spotkanie autorskie z bardzo ciekawą osobą – panem Szymonem Jastrzębowskim.

Szymon Jastrzębowski – leśnik, botanik, ekspert od nasiennictwa, biologii i ekologii nasion. Przewodnik po Kampinoskim Parku Narodowym i Parku Narodowym “Bory Tucholskie”. Doktor habilitowany nauk rolniczych i profesor Instytutu Badań Leśnictwa. Zajmuje się badaniem wpływu zmian klimatu na potencjał rozmnożeniowy roślin drzewiastych. Autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych, w tym książki dla dzieci: “Ziarna, pestki, orzechy czyli te niesamowite nasiona”.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu “Literackie ekoinspiracje” realizowanego w Bibliotece Publicznej im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy finansowanego jest przez Miasto Stołeczne Warszawę – Dzielnicę Ursus w ramach programu wykonawczego “Kultura blisko domu” i celu szczegółowego “Różnorodna i dopasowana oferta”.

wiewiórka i nasiona

Filia “Gołąbki” – Wypożyczalnia nr 132