maja

Czytelnia Naukowa Nr XX

ul. V. Van Gogha 1
e-mail: czytn20@bibliotekabialoleka.pl

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Tanyą Valko w Czytelni Naukowej Nr XX (ul. Van Gogha ) 22 maja o godzinie 19:00.

Podczas spotkania wysłuchamy opowieści na temat życia w krajach arabskich, historii i przyczyn obecnej sytuacji.

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie prawie przez 20 lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii, Arabii Saudyjskiej i Indonezji. Po ponad 25 latach na obczyźnie w 2018 r. pozostawia za sobą dyplomatyczne życie i wraca do Polski. Na jak długo – życie pokaże. Jest autorką bestsellerowej “Arabskiej sagi”, a w tym: “Arabskiej żony”, “Arabskiej córki”, “Arabskiej krwi” i “Arabskiej księżniczki”. Sukces tej serii skłonił autorkę do napisania “Azjatyckiej sagi”, w tym “Okruchów raju” i “Miłości na Bali”, która jest kontynuacją losów bohaterów poprzedniego cyklu. Powieściami “Arabska krucjata” i “Arabski mąż” Tanya powraca do krajów arabskich.

Wstęp wolny!

Czytelnia Naukowa Nr XX