25
maja
2019

Godzina rozpoczęcia :
12:00

Godzina zakończenia:
14:00

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 47 w Radości

ul. Powojowa 2
04-860 Warszawa
tel.: 22 277-49-65
e-mail: radosc@bibliotekawawer.pl

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Wypożyczalnia nr 47 w Radości zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Zborowskim.

Zbigniew Zborowski, to polski pisarz i dziennikarz, który zadebiutował na rynku wydawniczym w 2013 roku książką z pogranicza powieści sensacyjnej i kryminału pt. “Nowy drapieżnik”. Zborowski jest autorem takich książek jak “Skaza”, “Trzy odbicia w lustrze” oraz “Pąki lodowych róż”

Urodził się w 1966 roku. Zanim zaczął pracować jako dziennikarz oraz realizować swoje marzenia, pisząc książki, wiódł dość awanturnicze życie, które mogłoby posłużyć jako kanwa do powieści przygodowej. Ciągle mu było mało nowych wrażeń, nawet kiedy zwiedził pół świata. Na początku pracował jako robotnik leśny w Bieszczadach, by następnie spakować plecak i wyruszyć w podróż do Azji. W czasie swojej przygody przemierzył Indie, Chiny, Nepal i Pakistan, aczkolwiek podróże zaprowadziły Zbigniewa Zborowskiego również do Meksyku i Maroka. 

Jeszcze w Polsce Zborowski odkrył swoją inną pasję – nurkowanie. Pod wodą pisarz spędzał każdą wolną chwilę i nie robił tego stricte rekreacyjnie w poszukiwaniu pięknych wrażeń wizualnych. Często zapuszczał się na duże głębokości, by zwiedzać podwodne jaskinie lub odkrywać podwodne skarby, na przykład zatopione okręty spoczywające na dnie Morza Bałtyckiego. Niektóre podwodne wojaże Zborowskiego trwale zapisały się w jego pamięci i czekają, aż zdecyduje się o nich opowiedzieć.

W 1991 roku Zbigniew Zborowski został dziennikarzem; jako że podróżowanie jest częścią pracy reportera, świetnie odnalazł się w tej roli, a historie ludzi natchnęły go do późniejszych prób literackich. Aktualnie Zborowski jest zastępcą redaktor naczelnej w czasopiśmie “Pani Domu”

Debiutem literackim Zbigniewa Zborowskiego była powieść kryminalno-sensacyjne zatytułowana “Nowy drapieżnik”– książka, której fabuła rozwija myśl, że człowiek nie jest ostatnim ogniwem ewolucji. Debiut Zborowskiego przykuł uwagę czytelników, a jego zakończenie niejednego wprawiło w osłupienie i kazało śledzić dalsze poczynania literackie autora. 

Następną książką Zbigniewa Zborowskiego była powieść “Trzy odbicia w lustrze”, która była zarazem pierwszą częścią cyklu. Bohaterkami książki są trzy pokolenia kobiet rzuconych w wir historii. Akcja “Trzech odbić w lustrze” rozpoczyna się w 1939 roku, a kończy już w czasach współczesnych. Drugą książką z cyklu jest powieść “Pąki lodowych róż”.

Najnowsza publikacja Zbigniewa Zborowskiego pod tytułem “Skaza” to poniekąd powrót do debiutu – to książka kryminalno-sensacyjna z intrygującą i wciągającą fabułą, w której teraźniejszość przeplata się z przeszłością, a pozornie niepowiązane wątki niespodziewanie łączą się w spójną całość. 

Zanim Zbigniew Zborowski zadebiutował na rynku wydawniczym pod swoim imieniem i nazwiskiem miał już na koncie jedną publikację i to bardzo ciepło przyjętą przez czytelników – napisał powieść obyczajową z wątkiem przygodowym jako Anna Czeplińska.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 47 w Radości

ul. Powojowa 2
04-860 Warszawa
tel.: 22 277-49-65
e-mail: radosc@bibliotekawawer.pl