28
listopada
2023

Godzina rozpoczęcia :
17:00

Godzina zakończenia:
18:30

Biblioteka “Pod Skrzydłami” (W75)

ul. Grójecka 109
02-120 Warszawa
tel.: 22 822 53 18
e-mail: podskrzydlami@bpochota.waw.pl

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Przed nami kolejne wydarzenie z cyklu Wieczory Kultur Świata. Tym razem gościć będziemy Jarosława Kreta, który opowie o swojej podróży po Madagaskarze. Uczestnicy zostaną zabrani na wyprawę po jednym z najbardziej niezwykłych miejsc w świecie. Na wyspę, której świat roślin i zwierząt jest w 90 procentach endemiczny – czyli żyją tam gatunki, których nigdzie indziej w świecie nie spotkamy. A na dodatek ludność zamieszkująca Madagaskar jest tak zróżnicowana, że wyraźnie widać wpływy zarówno Azji, jak i Afryki. Na to niezwykle ciekawe spotkanie zapraszamy we wtorek 28 listopada, godz. 17:00 do Biblioteki “Pod Skrzydłami”, Grójecka 109. Na uczestników czekać będzie madagaskarska przekąska.

Jarosław Kret zaczynał swoją przygodę z mediami jako dziennikarz w lokalnych gazetach warszawskich. W 1993 został prezenterem i reporterem Wiadomości Warszawskich w prywatnej stacji telewizyjnej Nowa Telewizja Warszawa. Następnie pracował jako prezenter i reporter Teleexpressu w TVP1.Prowadził swoje autorskie programy telewizyjne: Klub Podróżników, Kino Klubu Podróżników w TVP Warszawa, czy Planeta według Kreta, Podróże z barometrem, Polska według Kreta, EkoKret w Superstacji. Współtworzył i prowadził w TVP1 cykliczny program telewizyjny o kulturze języka polskiego “Od słów do głów”. W 2005 był autorem sobotniego wydania audycji “Lato z Radiem” w Polskim Radiu.

Od 2002 jest prezenterem prognozy pogody, a od 2020 – spikerem. Był związany z TVP, następnie pracował w Nowa TV oraz Radiu Złote Przeboje, 18 grudnia 2019 zadebiutował w telewizji Polsat, gdzie prognozy pogody prowadzi po głównym wydaniu “Wydarzeń” oraz na antenie Polsat News, a także zapowiada programy Polsatu m.in. po serialach, filmach czy też po “Interwencji”.
Należał do założycielskiego składu redakcyjnego polskiego wydania magazynu “National Geographic”, w którym przez lata pełnił funkcję redaktora. W tym czasie był też autorem artykułów i fotoreportaży w National Geographic Polska. Jest Członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter.

Był uczestnikiem programów “Gwiazdy tańczą na lodzie” i “Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” oraz finalistą drugiej serii reality show “Agent – Gwiazdy”.

W 2018 zagrał samego siebie w filmie Patryka Vegi “Kobiety mafii”. Również w 2018 roku znalazł się w gronie najlepszych prezenterów pogody w Europie, zdobył drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Prezentacji Pogody Wettergipfel 2018 w Ischgl w Austrii.

Prowadzi wydarzenia w języku polskim, angielskim i niemieckim. Spotkania autorskie z jego udziałem są pełne humoru i wartościowej wiedzy.
źródło opisu

Biblioteka “Pod Skrzydłami” (W75)

ul. Grójecka 109
02-120 Warszawa
tel.: 22 822 53 18
e-mail: podskrzydlami@bpochota.waw.pl