kwietnia

Czytelnia Naukowa Nr III

al. Solidarności 90
e-mail: c3@bpwola.waw.pl

Panel dyskusyjny „Solidarność ma znaczenie” – trwają zapisyZapraszamy na bezpłatne spotkanie warsztatowe on-line, którego tematem będą wartości europejskie, polityka spójności oraz obecność Unii Europejskiej w naszym regionie. Panel poprowadzą trenerzy i eksperci współpracujący z Polską Fundacją im. Roberta Schumana.

Spotkanie będzie miało formę wideokonferencji, podczas której będziemy dyskutować na interesujące Uczestników tematy związane z polityką regionalną UE. Z tym obszarem działań Wspólnoty związane są takie zagadnienia jak solidarność oraz wzmacnianie wartości będących filarami Unii Europejskiej. Podczas wydarzenia dowiemy się, jak w praktyce realizowane są te wartości i jak wdrażanie takiej polityki przekłada się na życie lokalnych społeczności. Będziemy mogli także poruszyć interesujące nas kwestie, obalić mity i poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą integracji na różnych płaszczyznach.

Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod adresem mailowym zapisy@bpwola.waw.pl lub telefonicznie pod numerem 22 529 09 44.

Przed spotkaniem każdy z uczestników otrzyma ankietę, która pomoże dopasować warsztat do jego preferencji. Spotkanie potrwa 90 minut.

Spotkanie poprowadzą:

Anna Szlęk – psycholożka międzykulturowa i trenerka. Prowadzi krajowe oraz międzynarodowe warsztaty i szkolenia dotyczące edukacji międzykulturowej i pozaformalnej, uczenia, coachingu skoncentrowanego na rozwiązaniach oraz myślenia wizualnego w edukacji. Pracuje z młodzieżą, nauczycielkami i nauczycielami, studentkami i studentami oraz pracowniczkami i pracownikami organizacji pozarządowych. Lubi pracować z ludźmi, rozmawiać, słuchać, patrzeć. Wierzy, że edukacja powinna sprawiać radość i angażować.

Piotr Maciej Kaczyński – jest publicystą oraz szkoleniowcem z zakresu integracji europejskiej. Senior Fellow w Centrum Stosunków Międzynarodowych (CSM) w Warszawie, członek zespołu ekspertów Team Europe Polska. Przeszkolił ponad 1,200 pracowników instytucji UE z procesu decyzyjnego. Zabiera głos w debacie publicznej na tematy europejskie: od 2019 jego artykuły ukazały się m.in. w Onet.pl, Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej oraz w Polska The Times, a także m.in. w prasie brukselskiej, węgierskiej, fińskiej, rumuńskiej i słoweńskiej.

Zapraszamy do udziału!

Czytelnia Naukowa Nr III