listopada

ul. A. Mickiewicza 65
tel.: 22 400-94-24
e-mail: wyp111@bpzoliborz.pl

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie z lubianą i cenioną aktorką Anną Milewską.

Z bohaterką spotkania rozmawiać będzie Pani Izabella Zaremba.

Anna Milewska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, kochana i podziwiana przez publiczność. Żona wybitnego, zmarłego himalaisty Andrzeja Zawady, któremu poświęciła obszerną książkę pt. “Życie z Zawadą”. Wydała także kilka tomików wierszy. Przez wiele lat mieszkając na Żoliborzu i będąc z tą dzielnicą emocjonalnie związana, uczestniczyła w działalności literackiej Stowarzyszenia “Na Pięknym Brzegu”, jako współautorka książek o Żoliborzu i jego mieszkańcach. Na Żoliborzu bywała także bohaterką spotkań w kultowym “Kalinowym Sercu” i innych placówkach związanych z kulturą. W teatrze “Studio”, z którym była związana przez długi czas zagrała niezapomnianą rolę Beatrycze w słynnym, cieszącym się międzynarodowym rozgłosem spektaklu Józefa Szajny pt. “Dante”. Grała w wielu filmach m.in. “Żywocie Mateusza”, “Lalce”, “Faustynie”, “Rodzinie Połanieckich”, “Złotopolskich”. Należy do legendy polskiego filmu i teatru.

Wypoży­czal­nia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 111

ul. A. Mickiewicza 65