listopada

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 21 – “Komiksowo”

al. Solidarności 90
e-mail: bd21@bpwola.waw.pl

18 listopada gościem naszej Biblioteki będzie Anda Rottenberg – historyk sztuki, kuratorka wystaw, krytyk sztuki, publicystka i autorka książek. Porozmawiamy m.in. o wydanej niedawno nakładem Wydawnictwa Krytyka Polityczna książce “Lista. Dziennik 2005”.

Na początku roku 2005 Polską wstrząsnęła lista. Medialne show, podejrzenia i święte oburzenie mieszało się z kolejnymi sensacjami na temat tego, kto rzekomo “donosił”. Anda Rottenberg przedstawia w tej książce zapis sześciu miesięcy swojego życia z listą, od momentu jej ogłoszenia do dnia, w którym uzyskała status pokrzywdzonej. Warszawa, Wawer, Kraków i Paryż. Bliska emerytura i kolejne angaże. Wir pracy i chwila na refleksję. Błyskotliwe obserwacje dnia codziennego słynna polska kuratorka, przeplata z ostrymi komentarzami na tematy towarzyskie i społeczne.

Link do wydarzenia na Fb

Anda Rottenberg- spotkanie autorskie w Bibliotece na Woli

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 21 – “Komiksowo”

al. Solidarności 90