września

Czytelnia Naukowa Nr XX

ul. V. Van Gogha 1
e-mail: czytn20@bibliotekabialoleka.pl

Ruszamy z nowym cyklem – Kameralne Spotkania Kryminalne! Takich spotkań jeszcze u nas nie było! Wiemy, że lubicie czytać kryminały, więc postanowiliśmy zaprosić do nas polskie pisarki i pisarzy! Cykl otworzy spotkanie z Katarzyną Puzyńską.

Widzimy się 19 września (wtorek) o godzinie 18:00 w Czytelni Naukowej Nr XX (ul. Van Gogha 1). Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy pod nr. telefony 22 614 64 35.

Katarzyna Puzyńska jest autorką kryminałów, fantasy oraz książek non-fiction. Lipowska saga to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym. “Chąśba” to dopiero pierwsza książka fantasy Puzyńskiej – choć kocha ten gatunek całym sercem. Powieść ta dotyka tematyki starosłowiańskiej, ale nawet w takiej scenerii nie obyło się bez zagadki kryminalnej. Z kolei reportaże Puzyńskiej – “Policjanci. Ulica”, “Policjanci. Bez munduru” i “Policjanci. W boju” przedstawiają służbę funkcjonariuszy Policji od zupełnie innej strony, niż miało to dotychczas miejsce w literaturze. Puzyńska występowała również w programie telewizyjnym “Opowiem Ci o Zbrodni” w charakterze prowadzącej. Od 2022 jest jurorką w konkursie Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze – konkursie przeznaczonym dla debiutujących twórców literatury kryminalnej.

[opis pochodzi ze strony autorki https://www.katarzynapuzynska.pl]

Widzimy się? 🙂

Czytelnia Naukowa Nr XX