października

ul. Konarskiego 6, 01-355 Warszawa
e-mail: biblbem38@e-bp.pl

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdaleną Sadowską-Maciejewską, autorką książki “Wystawiam język“.

Wydarzenie odbędzie się 05/10/2023r. o godz. 18:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 38 przy ul. Konarskiego 6.

Wstęp wolny.

O AUTORCE

“Jestem nauczycielką języka polskiego (z powołania, nie z przypadku). Lubię zadawać pytania (niekoniecznie w czasie lekcji). Nie boję się w pracy eksperymentów, porażek ani błędów. Mam najfajniejsze na świecie dwie córy, które, kiedy były małe, non stop mówiły: “Mamo, czytaaaj!” i “Mamo, pisz!”, niesamowicie angażując mnie w tę pierwszą czynność i uniemożliwiając skutecznie tę drugą.

Wiersze piszę od zamierzchłych czasów, czyli lat szkolnych, z kilkuletnią przerwą na studiowanie polonistyki. Pisałam do szuflady. Czasem wysyłałam na konkurs poetyckie i literackie. Dostawałam feedback, że jurorzy coś w tych wierszach dostrzegli. Były to ważne dla mnie nazwiska, autorytety w dziedzinie literatury. Pomyślałam, że nie można cały czas pisać wierszy dla siebie i na konkursy literackie dla trzech jurorów i nagrody; że jestem już na tyle dojrzała, by się otworzyć na czytelnika i krytykę. Pandemia utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie wolno odkładać planów, żyjemy tu i teraz.

Zebrałam wiersze z niemal dwudziestu lat. Mój zestaw został nominowany jako jeden z trzech do jednej z prestiżowych nagród, której finałem mogło być opublikowanie tomu poezji. Nie udało się zostać laureatką, ale paradoksalnie dodało mi to odwagi, by samodzielnie wydać książkę poetycką. Tytuł wymyśliłam sama. 6 czerwca 2022 r. tomik „Wystawiam język” wyszedł do ludzi dzięki Wydawnictwu Papierowy Motyl”.

ul. Konarskiego 6, 01-355 Warszawa
e-mail: biblbem38@e-bp.pl