września

Wypożyczalnia i Czytelnia Książek Naukowych Nr XI

ul. Grójecka 77
e-mail: czytelnia@bpochota.waw.pl

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Marią i Przemysławem Pilichami, autorami książki “Warszawa wielu kultur“, organizowane w środę 15 września 2021 o godz. 17:30 w XI Czytelni Naukowej przy ul. Grójeckiej 77. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Coraz częściej widzimy i słyszymy w naszym mieście przedstawicieli różnych narodowości i religii. Jedni są tu przejazdem, inni zdecydowali się zostać na dłużej lub na zawsze. I wcale nie jest to jakieś novum. Warszawa od wieków była przystanią dla przybyszów z różnych stron świata, którzy tu się osiedlali, budowali domy, otwierali warsztaty, wznosili świątynie. Jeszcze dziś możemy znaleźć po nich mniej lub bardziej trwałe ślady. Tropem takich właśnie pamiątek poszli warszawscy przewodnicy Maria i Przemysław Pilichowie. W swojej najnowszej książce opowiadają o zabytkach a czasami tylko skromnych pozostałościach innych kultur, pokazując mniej znane oblicze miasta.

Maria i Przemysław Pilichowie
Przewodnicy turystyczni, piloci wycieczek, wykładowcy. Autorzy przewodników, opracowań biograficznych i licznych artykułów o tematyce krajoznawczo-turystycznej, wśród nich takich tytułów jak: “Polska: ilustrowany przewodnik”, “Nobliści znad Wisły, Odry i Niemna”, “Nasi nobliści: 56 laureatów znad Wisły, Odry i Niemna”, “Wielcy polscy podróżnicy, którzy odkrywali świat”.

Wypożyczalnia i Czytelnia Książek Naukowych Nr XI

ul. Grójecka 77