października

ul. Żegańska 1
tel.: 22 277 49 69 ; 22 277 49 54
e-mail: miedzylesie@bibliotekawawer.pl

W najbardziej mrocznym okresie roku Biblioteka Wawerska zapewnia mrożące krew żyłach emocje i krwiste wymiany zdań na spotkaniu z mistrzem kryminału – Markiem Krajewskim.

W ramach kolejnej odsłony “Spotkania z Gwiazdami” mamy okazję spędzić wieczór z twórcą bestsellerowego cyklu powieści o Eberhardzie Mocku, pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji.

Marek Krajewski został uhonorowany licznymi nagrodami, m. in. Paszportem “Polityki”, Nagrodą Księgarzy “Witryna” za najlepszą książkę oraz Nagrodą Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej. W 2015 r został też odznaczony Srebrnym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a w 2019 r. – Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Zanim jednak stał się nagradzanym i popularnym pisarzem, pracował jako wykładowca akademicki na Uniwersytecie Wrocławskim, gdyż z wykształcenia jest filologiem klasycznym, co daje się w pewien sposób odczuć w tym, co pisze. Jego kryminały przyciągają coraz to nowe rzesze czytelników świetnymi zagadkami kryminalnymi, przemyślaną, domkniętą intrygą i dusznym klimatem przedwojennego Wrocławia.

Rewelacyjne powieści Marka Krajewskiego zostały przetłumaczone do tej pory na 11 języków, w tym: angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski i hebrajski.
Rozmowę poprowadzi Maria Nowacka.

Na wieczór autorski zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi, które w czasie spotkania miło i twórczo spędzą czas pod opieką animatorów Wawerskiego Centrum Kultury.

Wstęp wolny!
Projekt finansuje Dzielnica Wawer m. st. Warszawy.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 121 w Międzylesiu

ul. Żegańska 1