13
czerwca
2019

Godzina rozpoczęcia :
18:00

Czytelnia Naukowa Nr IV

ul. Wiktorska 10
02-587  Warszawa
tel.: 22 845 19 89
e-mail: dcn@bpmokotow.waw.pl

Dla kogo ?

  • dorośli

Zapraszamy na spotkanie z Panem Markiem Przybyłowiczem – filologiem, absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Byłym nauczycielem języka angielskiego.

Autor zajmuje się pisaniem na tematy historyczne i turystyczne. Odkrywca i tłumacz nieznanych w Polsce dzienników z oblężenia Warszawy w 1939 roku pt. “I Saw the Siege of Warsaw” oraz autor powieści sensacyjnej “Czas Zemsty”.

Nasz Gość opowie o odkryciu i udostępnieniu polskiemu czytelnikowi po niemalże osiemdziesięciu latach nieznanej relacji z oblężenia Warszawy z 1939 roku, książki zupełnie w Polsce nieznanej, która zrobiła światową karierę i jako pierwsza i jedyna relacja dotarła do Stanów i Australii już w 1941 roku. Dla nas dodatkowo ta historia jest interesująca, ponieważ Autor był mieszkańcem Mokotowa. To nie koniec ujawniania tajemnic, poznamy także historię dziennikarskiego śledztwa, które doprowadziło do wyjawienia prawdziwej tożsamości Alexandra Poloniusa. Pan Marek Przybyłowicz wtajemniczy nas też w zawiłości tłumaczenia tychże pamiętników.

Poznamy także najbliższe plany literackie Autora!

Zapraszamy Serdecznie!

CzN IV SA Marek Przybylowicz

Czytelnia Naukowa Nr IV

ul. Wiktorska 10
02-587  Warszawa
tel.: 22 845 19 89
e-mail: dcn@bpmokotow.waw.pl