czerwca

tel.: 22 277-49-46
e-mail.: odz@bibliotekawawer.pl

• dzieci

Bapu Digvijay Sinhji to indyjski arystokrata i maharadża księstwa Nawanagaru, znany w Polsce dzięki pomocy udzielonej setkom dzieci w czasie drugiej wojny światowej. Dzięki niemu po ciężkich przeżyciach na Syberii polskie dzieci odnalazły bezpieczny dom pod indyjskim słońcem. Otoczone egzotycznymi zwierzętami, poznające nowe zwyczaje – zostały przyjęte z otwartymi ramionami przez ludzi mówiących w innym języku, wyznających inną religię. Ta historia niesie nadzieję. (cyt.: Wydawnictwo Literatura)
Zapraszamy uczniów klas IV-VI wraz z opiekunami na spotkanie z autorką książki pt. “Bapu, opowieść o dobrym maharadży”, Moniką Kowaleczko-Szumowską oraz Wiesławem Stypułą, który jako dziecko przebył wędrówkę opisaną w książce.
⏰Spotkanie odbędzie się we czwartek 13 czerwca o godz. 10.00 w Oddziale Dziecięcym w Aninie przy ul. Trawiastej 10.
📝Obowiązują zapisy pod adresem: odz@bibliotekawawer.pl
Podczas spotkania będzie można kupić książkę “Bapu, opowieść o dobrym maharadży”.
Zapraszamy!

Oddział Dziecięcy – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży