17
maja
2023

Godzina rozpoczęcia :
18:00

Godzina zakończenia:
19:30

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 142

ul. Powstańców Śląskich 126 (Galeria Handlowa Bemowo), 01-466 Warszawa
tel.: 22 569 71 60

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wyjątkową podróżniczką Aleksandrą Mae!

W 2021 roku wróciła z 13-miesięcznej podróży, podczas której przejechała na rowerze 15 tys. km. i odwiedziła 12 krajów.

Ola zaprezentuje pokaz slajdów z podróży oraz opowie swoją historię. Jej prezentacja została nagrodzona na tegorocznym festiwalu Kolosy, otrzymując nagrodę publiczności i dziennikarzy i została wyróżniona nagrodą Złoty Ślad na festiwalu podróżniczym w Poznaniu. Podróżniczka opowiada z pasją i humorem, uczy i zachęca do wychodzenia ze strefy komfortu, a dzięki wykształceniu fotograficznemu urzeka materiałami z wyprawy. Ze swoimi prelekcjami podróżuje po całym kraju.

Podróżniczka mówi, że jest przekonana, że jej historia będzie dla widowni wartościowym doświadczeniem, zwłaszcza że podróżowała z… kotem. 

Kilka zdjęć kota Fryderyka sprawia, że nawet znudzeni nastolatkowie odkładają telefony i z uwagą słuchają jej opowieści.

Ola Mae to artystka z wieloma pasjami. Ukończyła studia fotograficzne na uczelni Columbia College Chicago w Stanach Zjednoczonych, a w środku pandemii zrezygnowała z prestiżowej pracy i wyprowadziła się z Londynu, żeby dwa tygodnie później rozpocząć największą przygodę swojego życia. Podczas 13 miesięcy odwiedziła na rowerze 12 krajów i chociaż oczarował ją każdy z nich, to właśnie z południa Włoch przywiozła najcenniejszą pamiątkę – kota Fryderyka.Podróżniczka z przypadku, rowerzystka z pasji, kociara z wyboru (Fryderyka) – podczas organizowanych w całej Polsce prelekcji Ola Mae z entuzjazmem opowiada o swoich przygodach. Jej opowieść wzrusza, bawi i uczy, wydając się słuchaczom wyjątkowo bliska.Ola Mae opowiada historię swojej podróży w książce Cebula Czarownic.

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 142

ul. Powstańców Śląskich 126 (Galeria Handlowa Bemowo), 01-466 Warszawa
tel.: 22 569 71 60

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 142http://www.bibliotekabemowo.pl
22 569 71 60