grudnia

Oddział “Czechowice” – Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 116, Biblioteka dla Dzieci nr 64

ul. Plutonu AK “Torpedy” 47
e-mail: bd64@bpursus.waw.pl; bdm116@bpursus.waw.pl

• dzieci

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus serdecznie zaprasza na spotkanie z Jerzym Bralczykiem.

Niesamowite i ważne spotkanie dla fanów języka polskiego. Ożywcza i prowadzona z humorem rozmowa pozwoli uwierzyć, że jeszcze można pięknie posługiwać się językiem ojczystym, lubić go i odkrywać wciąż od nowa.

“W błyskotliwych, a jednocześnie odkrywczych i głębokich felietonach Jerzy Bralczyk przedstawia najbardziej niezwykłe, najwięcej znaczące i najważniejsze słowa, których używamy na co dzień i od święta. Tropi zmieniające się znaczenia wyrazów i zaskakujące powroty słów – wydawałoby się – skazanych na zapomnienie. Obok słów wielkich, które każą stawać na baczność, są też słowa-perełki, które swoim brzmieniem, historią, znaczeniem, emocjonalnym tłem budzą zdumienie i radość z ich ponownego odkrycia”.

Serdecznie zapraszamy na niecodzienne spotkanie z językiem polskim.

ul. Plutonu AK “Torpedy” 47
e-mail: bd64@bpursus.waw.pl; bdm116@bpursus.waw.pl