28
czerwca
2022

Godzina rozpoczęcia :
18:00

Godzina zakończenia:
19:30

Dla kogo ?

  • dorośli
  • seniorzy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Sergiuszem Sawinem!

Inspiracją do zorganizowania wydarzenia w naszej bibliotece jest debiutancka książka “Jeszcze nie dzisiaj”. Cześć akcji powieści rozgrywa się w Zielonej, a autor jest mieszkańcem Dzielnicy Wesoła.

Sergiusz Sawin opowie o tym co motywuje go do pisania, gdzie szuka inspiracji i co było przyczyną wybrania takiego tematu książki. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań, zakupu książki i otrzymania autografu.

Spotkanie odbędzie się 28 czerwca, o godz. 18:00 w Filii nr 2 w Zielonej, ul. Podleśna 38. 

Sergiusz Sawin
Ojciec trojga. Mąż. Przedsiębiorca. Winiarz. Uważa, że w życiu warto wciąż próbować nowych rzeczy. Debiutował literacko jeszcze w latach dziewięćdziesiątych krótkim opowiadaniem w dawno nieistniejącym magazynie fantastycznym „Brainstorm”. Później była intensywna kilkunastoletnia przygoda z biznesem, a kolejne tworzone co jakiś czas teksty trafiały do głębokiej szuflady. Ostatnio postanowił wrócić do tego, co sprawiało mu największą frajdę na studiach, czyli wymyślania historii i przelewania ich na papier. W wolnych chwilach pomaga w rozwoju rodzinnej winnicy pod Kazimierzem Dolnym, gdzie przychodzą mu do głowy najlepsze pomysły.

“Jeszcze nie dzisiaj”
Czy zrobisz wszystko, aby ten dzień nie był twoim ostatnim?
Sherlock, młody geniusz chorujący na raka mózgu i Dok, bezdomny z ważną życiową misją, przez przypadek odkrywają, że łączy ich wspólna pasja. Ale nie tylko. Z każdym kolejnym spotkaniem zaczynają rozumieć, jak bardzo potrzebują siebie nawzajem i jak wiele mogą sobie dać. Tymczasem młoda dziennikarka wznawia niewyjaśnione śledztwo sprzed lat i zaczyna zbliżać się do rozwikłania zagadki tajemniczego nieznajomego, który niesie pomoc osobom z półświatka i wyrzuconym na margines społeczeństwa. Co się wydarzy, gdy prawda wyjdzie na jaw?Spotkanie autorskie, plakat.