października

Biblioteka “Przy Baleya” (W99, BD48)

ul. S. Baleya 9
e-mail: przybaleya@bpochota.waw.pl

Zapraszamy na spotkanie zorganizowane z okazji ochockich Dni Seniora z Teresą Lipowską i Moniką Mularską-Kucharek, poświęcone książce “Nad rodzinnym albumem. Teresa Lipowska w rozmowach z Iloną Łepkowską“.

Spotkanie realizowane jest ze środków Budżetu Partycypacyjnego 2019.

Teresa Lipowska – aktorka, artystka kabaretowa. Jedna z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorek, artystka kabaretowa. Swoją rolą Barbary Mostowiakowej w serialu “M jak miłość”, podbiła serca widzów w Polsce i za granicą. Wystąpiła w blisko stu pięćdziesięciu przedstawieniach teatralnych, ponad siedemdziesięciu filmach i wielu spektaklach radiowych. W 2007 r. aktorka obchodziła jubileusz półwiecza pracy zawodowej na scenie. Jubileusz odbył się w Teatrze Kwadrat w Warszawie. W 2010 r. została wyróżniona przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia nagrodą Wielki Splendor. Autorka wyjątkowej publikacji pt. “Nad rodzinnym albumem. Teresa Lipowska w rozmowach z Iloną Łepkowską”, w której to dzieli się z Czytelnikami swoimi wspomnieniami, doświadczeniami i rodzinnym życiem.

Monika Mularska-Kucharek – pisarka, terapeutka. Doktor socjologii, terapeuta, trener umiejętności psychospołecznych, wykładowca akademicki, współwłaścicielka firmy szkoleniowo-doradczej ART OF TRAINING. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych, głównie o kapitale i zaufaniu społecznym, jakości życia i przedsiębiorczości. Pisze także książki popularno-naukowe. W ostatnim czasie ukazała się jej kolejna książka pt. “Co Dobrego?! Poezjoterapia”. Jest inicjatorką i współredaktorką książek “Jesień Życia? Wiosna Możliwości! Przewodnik po Późnej Dorosłości!”, a także “Srebrne Tabu. Przyjaźń, Miłość, Seks w Wieku Dojrzałam”. Prowadzi wykłady dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W latach 2015–2017 pełniła funkcję Redaktora Serii Gerontologia Wydawnictwa Łódzkiego. Uwielbia teatr, a w wolnych chwilach pisze wiersze terapeutyczne.

Biblioteka “Przy Baleya” (W99, BD48)

ul. S. Baleya 9
e-mail: przybaleya@bpochota.waw.pl