grudnia

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci Nr 137 “Miasteczko Wilanów”

al. Rzeczypospolitej 14
e-mail: mw@bibliotekawilanowska.pl

• dzieci

Historia choinki sięga XVI wieku, gdy po raz pierwszy pojawiła się ona w kazaniach. Ozdabianie domu drzewkiem iglastym, na którym wieszano dekoracje to pogański zwyczaj, który wszedł na trwałe do kultury wielu krajów. Wygląd drzewek zmieniał się z biegiem lat. Można powiedzieć, że zatoczył koło. Coraz popularniejsze są bowiem ekologiczne, własnoręcznie wykonywane ozdoby z drewna, papieru, suszonych owoców i orzechów.

Z myślą o wspólnym spędzeniu czasu oraz upiększeniu naszych choinek i domów własnoręcznie zrobionymi ozdobami zapraszamy Państwa na świąteczne warsztaty rodzinne.

20 grudnia (piątek) o godzinie 17:30 w filii przy al. Rzeczypospolitej 14 ozdobimy nie tylko nasze domy, ale również “Sanie św. Mikołaja”.

Zachęcamy do udziału. Wstęp wolny

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci Nr 137 “Miasteczko Wilanów”

al. Rzeczypospolitej 14
e-mail: mw@bibliotekawilanowska.pl