grudnia

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie “Święta na Żoliborzu”, czyli spektakl improwizowany z “Resortem Komedii” do Czytelni Pod Sowami.

Aktorzy z “Resortu Komedii” zapraszają na spektakl improwizowany, do którego inspiracją będą świąteczne historie z Żoliborza. Przyjdźcie i zobaczcie swoją okolicę i sąsiadów oczami komików. Historie mieszkańców posłużą za inspirację do wymyślanego na żywo oraz granego bez wcześniej ustalonego scenariusza spektaklu.

“Resort Komedii” to niezależna scena komediowa w Warszawie. W piwnicy przy ulicy Bielańskiej 1 można zobaczyć stand-up, autorskie skecze i – najistotniejsze w naszym repertuarze – spektakle improwizowane. Improwizowane, czyli wymyślane na żywo, bez wcześniejszego planu, za to z aktywnym udziałem publiczności.

W “Resorcie Komedii” występują najbardziej doświadczeni komicy i komiczki z warszawskich teatrów improwizowanych. Grają w swoich grupach (np. Hofesinka, Hurt Luster, Hulaj po Warszawsku) i duetach (Klaster, Muzyczne Chwile) lub razem z innymi improwizatorami tworzą autorskie projekty teatralne (Spektakl w ciemności, Średni trzydziestoletni). Widownia ma też okazję zobaczyć, jak komedia łączy się z muzyką, literaturą lub aktywnością społeczną – dzięki zapraszanym przez nas gościom.

Po zakończeniu spektaklu zapraszamy na okolicznościowe warsztaty plastyczne oraz poczęstunek.

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28