lutego

Z okazji 277. rocznicy urodzin Tadeusza Kościuszki, zapraszamy do Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy, mieszczącej się przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 (parter Terminalu Kultury Gocław).

W programie:

Prelekcja “Tadeusz Kościuszko – przesłanie dla potomnych” – dr Leszek Krześniak (Polska Fundacja Kościuszkowska)

Wernisaż wystawy “Historia i zbiory Muzeum Tadeusza Kościuszki w Solurze”. Wprowadzenie: Radosław Pawłowski (Towarzystwo Polsko-Szwajcarskie / Muzeum Kościuszki w Solurze)

Prezentacja albumu “Polskie ślady w Solurze i Zuchwilu” – Paweł Zielony (Archiwum IPN)

Wystawa “Rapperswil na dawnych pocztówkach”. Wprowadzenie: dr hab. Hanna Krajewska i Izabela Gass (Towarzystwo Rapperswilskie / Archiwum PAN w Warszawie)

Prezentacja książki “Tyle zostało. Historia zbiorów rapperswilskich w Polsce” – Halina Czubaszek (Stowarzyszenie Muzealników Polskich / Oddział Mazowiecki)

Degustacja tortu urodzinowego.

Biblioteka Publiczna im. Z. J. Rumla ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 (Terminal Kultury Gocław)