maja

ul. Błękitna 32
tel.: 22 277-49-62
e-mail: wawer@bibliotekawawer.pl

Drodzy czytelnicy, czy wiecie jaki mamy dziś dzień?
Otóż jest to dzień, który rozpoczyna obchody Tygodnia Bibliotek.
Z tej okazji Wypożyczalnia nr 26 przy ul. Błękitnej 32 przygotowała dla Was konkurs. Do wygrania są książki, które widać na zdjęciu:
„Spod zamkniętych powiek” Adama Bieleckiego i Dominika Szczepańskiego, „Harem Sulejmana” Colina Falconera oraz 6 numerów kultowego magazynu National Geographics.
Jeśli chcecie, żeby te nagrody powędrowały właśnie do Was, to czytajcie nasze posty na Facebooku w tym tygodniu – wszystkie będą zawierały informacje o mało znanych typach zbiorów dostępnych w naszych bibliotekach. Zarazem w treści postów znajdą się odpowiedzi w naszym konkursie wiedzy bibliotecznej, który ogłosimy w najbliższy piątek 12 maja jako finał naszych obchodów Tygodnia Bibliotek.

Program działań Wypożyczalni nr 26 na ten tydzień przewidziany jest następująco:
* 8 maja opowiemy o tzw. powieściach graficznych i o mangach
* 9 maja powiemy Wam, jak zostać podcasterem
* 10 maja pokażemy, że biblioteka to jest nie tylko spotkanie z książką, ale też spotkanie z autorem tej książki, z żywym człowiekiem i jego fascynującą historią, co udowodnimy na spotkaniu z Cezarym Borowym autorem książek „Spowiedź Hana Solo. Byłem przewodnikiem w Indiach” i „Przemytniczki złotych kości”
* 11 maja razem z Moniką Wardecką z zespołu Assaya, specjalizującego się w tańcach orientalnych, zastanowimy się nad fenomenem książek o obyczajowości arabskiej i o tureckiej produkcji serialowej
* 12 maja zdradzimy, w jakie gry można zagrać w bibliotece

A na koniec zadamy Wam 3 proste pytania i pierwszym trzem osobom, które napiszą poprawne odpowiedzi w komentarzu do konkursowego posta, przekażemy nagrody.

Facebook: https://www.facebook.com/BibliotekaWawer

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 26 w Wawrze