stycznia

Czytelnia nr XVII

ul. Powstańców Śląskich 17, 01-381 Warszawa
e-mail: biblbem17@e-bp.pl

Serdecznie zapraszamy do bemowskiej Czytelni nr XVII na wernisaż prac Beaty Drach.

W życiu artystki praktycyzm i rozsądek rywalizują z pasją twórczą. Z wykształcenia biolog, z zamiłowaniem do precyzji i detali. Studiując budowę i procesy życiowe roślin, zwierząt i człowieka, jednocześnie poznawała tajniki jubilerstwa. Po kilku latach pracy w szkole uległa pasji kaligrafowania i ilustrowania. Pracując jako projektantka w drukarniach i studium graficznym, szczególnie upodobała sobie projekty wycinane techniką laserową. Bez względu na to, czym zawodowo się zajmuje, jest wierna swojemu zamiłowaniu do tworzenia.

Życiowe doświadczenie, inspiracja naturą, w połączeniu z upodobaniem do szczegółów, dają upust w prezentowanych pracach „Po…między” oraz „Uwolnić wyobraźnię”. Praca twórcza jest dla niej oderwaniem od rzeczywistości, zatopieniem się w obszary niekoniecznie dostępne dla wszystkich.

Prace artystki były prezentowane m.in.: w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze – 2020 r., w Domu Kultury „Portiernia” w Warszawie – 2020 r., w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie – 2021 r. , w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie – 2022 r.

Czytelnia nr XVII

ul. Powstańców Śląskich 17, 01-381 Warszawa