lutego

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 55

ul. Gawędziarzy 8
e-mail: wypozyczalnia55@bprembertow.waw.pl

Zapraszamy na niezwykły koncert walentynkowy! Już 14 lutego, w Bibliotece przy ul. Gawędziarzy o godzinie 19:00 zagra młodość, pasja i temperament czyli – Morpheus Saxophone Quartet.

Zespół tworzą: Wojciech Psiuk – saksofon sopranowy, Paulina Młynarska – saksofon altowy, Szymon Nidzworski – saksofon tenorowy oraz Grzegorz Bil – saksofon barytonowy. Nazwę kwartetu zainspirował kompozytor Dariusz Przybylski, którego utwór o tytule “Morpheus” artyści mają w repertuarze. Muzycy są zdobywcami Fryderyka 2015 w kategorii Album roku muzyka kameralna. Najnowsza płyta zespołu o tytule “Nyks” ukazała się 6 listopada 2019, w rocznicę urodzin konstruktora saksofonu Adolpha Sax.

Podczas koncertu w Bibliotece będzie można usłyszeć zarówno utwory Georga Gershwina i Samuela Barbera, jak i Astora Piazzolli czy Henrego Manciniego z filmu Różowa Pantera.

Wydarzenie realizowane ze środków z Budżetu Obywatelskiego – projekt “Wydarzenia kulturalne i edukacyjne w Bibliotece”.

Wstęp wolny!

Walentynki w Rembertowie