kwietnia

ul. Tyniecka 40a
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

• dzieci

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI zaprasza na warsztaty twórcze online z autorkami książki “Toro”. To powieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, o alienacji, grze pozorów i tolerancji. Opowiedzą o niej Karolina Grabarczyk i Nika Jaworowska-Duchlińska.

Spotkanie online dla uczestników w wieku 10-12 lat, obowiązują zapisy na stronie biblioteki: www.mbddim.pl
Link do wydarzenia: https://tiny.pl/r2bg9

Do zajęć potrzebne nam będą:
– tektura (kartony/nie muszą być złożone, mogą być płaskie fragmenty / im większe tym lepiej,
– nożyczki,
– pędzle,
– woda do farb,
– farby temperowe lub plakatowe lub akrylowe (przede wszystkim: biała, czarna oraz wg uznania inne),
– sznurek lub włóczka lub rafia.
Więcej informacji o książce można znaleźć na stronie wydawcy: https://czarnykapturek.pl/

Wstęp wolny.

O autorkach:
Nika Jawowska-Duchlińska, ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Zaprojektowała scenografie i kostiumy do ponad 20 przedstawień teatralnych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Toruniu.

Karolina Grabarczyk, autorka tekstu, absolwentka Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Warszawskiego, architektka, pisarka, autorka książek dla dzieci i dorosłych. Współautorka bloga artystycznego 2WILKI i związanych z nim warsztatów literacko-plastycznych “O wilkach mowa, a wilki tutaj”.

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu “Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej – bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.

Warsztaty online

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI