03
sierpnia
2019

Godzina rozpoczęcia :
16:30

Godzina zakończenia:
17:30

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
01-522 Warszawa
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zaprasza na bezpłatne zajęcia samoobrony z wykorzystaniem technik Wing Tsun dla mieszkańców Żoliborza i okolic, prowadzone przez Rafała Stachyrę.

Zajęcia mają charakter otwarty i przeznaczone są dla osób w wieku od 16 roku życia. Nie ma podziału na kategorie płciowe, wiekowe oraz wagowe.

Styl Wing Tsun Kung Fu jest to jedyna sztuka walki stworzona przez kobietę. Dlatego jest idealna  dla kobiet oraz osób uważających się za słabsze fizycznie (co nie oznacza, że nie jest także dla silnych). Styl jest prosty do opanowania. Podczas zajęć uczestnicy opanują podstawowe techniki, gotowe do zastosowania. Strój obowiązujący na zajęciach jest dowolny.

W sytuacji zagrożenia nie będziemy wybierali wagi, czy wieku napastnika. Kobiety zazwyczaj atakowane są przez mężczyznę, dzieci natomiast przez osobę dorosłą. Najlepiej ćwiczy się w grupach. Ma się wtedy szansę znaleźć osobę, która jest: wyższa, niższa, słabsza, silniejsza, grubsza, chudsza, młodsza, starsza itd…

Dla chętnych uczestników wydane zostaną certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach (z pieczątką i podpisem).

Rafał Stachyra jest instruktorem samoobrony uprawnionym do wykonywania tego zawodu przez Polską Akademię Sportu oraz masażystą. Pasjonat sztuk walki i wycieczek wysokogórskich, student geografii.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu kulturalno-oświatowego Miejsca Aktywności Lokalnej w Czytelni Pod Sowami.

 

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
01-522 Warszawa
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl