lipca

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

W związku z obchodami 50. rocznicy lądowania na Księżycu, Biblioteka żoliborska zaprasza do udziału w spotkaniu rocznicowym “Wehikuł czasu”, które poprowadzi dr Ryszard Kozieł. W trakcie rozmowy wspominać będziemy atmosferę tamtych dni, gdy prawie 700 milionów ludzi na świecie oglądało to wydarzenie na żywo. Jakie wiązaliśmy wtedy nadzieje? Jak wygląda współczesne zdobywanie kosmosu? Będzie to więc spotkanie wspomnieniowe, połączone z prezentacją zdjęć, filmików i solidną dawką wiedzy o układzie słonecznym. Nie zabraknie też komentarza, dotyczącego ówczesnej sytuacji politycznej. Będzie możliwość podzielenia się swoimi wspomnieniami. Zwieńczeniem spotkania będzie projekcja retransmisji z lądowania na Księżycu.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu kulturalno-oświatowego Miejsca Aktywności Lokalnej w Czytelni Pod Sowami.

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28