września

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zaprasza na organizowaną, przy okazji Warszawskich Dni Seniora, wystawę prac plastycznych.

W Czytelni “Pod Sowami” przy ul. Zajączka 8, odbędzie się wernisaż prac Pani Elżbiety Wolffgram, która od kilkudziesięciu lat pasjonuje się malarstwem. Ulubionym tematem obrazów artystki są kwiaty i pejzaże.

Elżbieta Wolffgram jest absolwentką Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała jako kierowniczka Biblioteki im. Haliny Rudnickiej przy ul. Sułkowskiego na Żoliborzu. Jest także prezesem Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Oddziału Powiśle.

Od wielu lat ogromną pasją Elżbiety Wolffgram jest malarstwo. W dorobku artystycznym posiada prace, wykonane farbami olejnymi, pastelem olejnym i suchym oraz węglem. Swoje umiejętności rozwijała, pracując pod kierunkiem różnych artystów malarzy m.in. Wiesławy Łobos, Zuzanny Łąpieś, Krzysztofa Dzienkiewicza i Rajmunda Gałeckiego. Technikę akwareli poznawała w pracowni malarskiej, prowadzonej przez Joannę Sułek – Malinowską. Artystka uczestniczyła także w rocznym kursie nauki rysunku i malarstwa w ASP w Warszawie, pod kierunkiem dr. Igora Przybylskiego. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jest członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków.

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28