czerwca

ul. W. Broniewskiego 9a
tel.: 22 633-90-80
e-mail: wyp138@bpzoliborz.pl

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, autorką książki “Oscary: sekrety największej nagrody filmowej”.

“And the Oscar goes to…” chyba każdy chociaż raz słyszał to zdanie, ale czy każdy zna kulisy przyznawania najważniejszej nagrody filmu amerykańskiego? Nagroda Akademii Filmowej znana też jako Oscar, uznawana jest za szczególnie prestiżową, ale również za szczególnie kontrowersyjną. Co dzieje się za festiwalową sceną i czerwonym dywanem?

Autorka przybliży nam mechanizmy przyznawania Oscarów i  wpływ polityki oraz korporacji na wybór laureatów. Dowiemy się więcej o samej ceremonii przyznawania nagród, kreacjach, przemówieniach. Poznamy również głośne i mniej znane wpadki, które przydarzyły się sławnym osobom.

Spotkanie dedykowane jest dla każdego, kto lubi historię filmu i interesuje się hollywoodzkim światem gwiazd, zapraszamy także tych, którzy nie bardzo siedzą w temacie kina, ale chcieliby posłuchać pasjonującej opowieści o amerykańskim przemyśle artystycznym.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk jest absolwentką historii i socjologii. Interesuje się kinem polskim  dwudziestolecia międzywojennego.

Od 2009 na blogu “Zwierz popkulturalny” (w 2012 roku wybranym blogiem Blogerów w konkursie Blog Roku), pisze o wszystkim co jest związane z kulturą popularną i światem celebrytów. Poza nałogowym oglądaniem filmów i seriali, doktoryzuje się w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW.

Blog Katarzyny Czajki-Kominiarczuk “Zwierz popkulturalny”

Wypoży­czal­nia dla Dorosłych i Młodzieży nr 138

ul. W. Broniewskiego 9a