kwietnia

ul. V. Van Gogha 1
e-mail: czytn20@bibliotekabialoleka.pl

• dzieci

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki.

Data jest symboliczna, ponieważ w tym dniu urodziło się wielu wspaniałych pisarzy. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii.

W Hiszpanii Dzień Książki jest świętem oficjalnym od roku 1930, a od 1964 – we wszystkich krajach hiszpańskojęzycznych.

W związku z rosnącym sukcesem Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, UNESCO postanowiło stworzyć tytuł Światowej Stolicy Książki, który jako pierwsze miasto otrzymał Madryt. Tytuł Światowej Stolicy Książki przyznawany jest co roku przez UNESCO jako wyróżnienie dla najlepszego przygotowanego przez dane miasto programu promującego książki i czytelnictwo. W 2016 roku  ten zaszczytny tytuł nosił Wrocław.

Z tej okazji zapraszamy 23 kwietnia wszystkich miłośników książki do Czytelni Naukowej Nr XX. Jeśli wypożyczysz tego dnia u nas książkę, weźmiesz udział w loterii. Nagrodami są oczywiście książki 🙂 Każdy los wygrywa, jedna osoba może losować jeden raz.

Czytelnia Naukowa Nr XX

ul. V. Van Gogha 1