maja

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 55

ul. Gawędziarzy 8
e-mail: wypozyczalnia55@bprembertow.waw.pl

Jednym z pierwszych wydarzeń XX Tygodnia Bibliotek, będzie wizyta Wojciecha Chmielarza. Już we wtorek 9 maja o 19:00 w sali widowiskowej przy ul. Gawędziarzy odbędzie się spotkanie autorskie adresowane do fanów dobrego, polskiego kryminału.

Wojciech Chmielarz jest laureatem takich nagród, jak Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa, Nagrody Wielkiego Kalibru czy „Złotego Pocisku”. W trwającym aktualnie plebiscycie Nagrody Best Audio Empik Go jest nominowany aż w trzech kategoriach – jako współautor radiowego serialu kryminalnego, autor audiobooka oraz podcastu. W marcu do kin trafiła adaptacja filmowa jego powieści „Wyrwa” z Tomaszem Kotem, Karoliną Gruszką i Grzegorzem Damięckim w rolach głównych. Wcześniej, w 2019 r., zekranizowana została w formie serialu książka „Żmijowisko”.

Wojciechowi Chmielarzowi popularność przyniosły między innymi cykle literackie: o komisarzu Jakubie Mortce, gliwicki oraz o Bezimiennym. Wielowymiarowy twórca, znany nie tylko jako pisarz, ale także dziennikarz prasowy i autor podcastów, opowie o swojej pracy literackiej i medialnej. Dowiemy się, jak przebiegała jego droga zawodowa od wywiadowni gospodarczej do pozycji jednego z najpoczytniejszych, najbardziej rozpoznawalnych i lubianych polskich autorów. Z bestsellerowym pisarzem porozmawia dziennikarka i autorka książek, Justyna Dżbik-Kluge. Każdy uczestnik spotkania będzie mógł włączyć się w rozmowę, zadając Wojciechowi Chmielarzowi własne pytanie. Może ono dotyczyć choćby sposobów budowania napięcia w powieściach, wdrażania się w kolejne etapy procesu twórczego, metod researchu – na Tydzień Bibliotek zaprosiliśmy autora znanego z dbałości o wszystkie te aspekty pisarstwa! Wierni czytelnicy mogą też zapytać o pasje Wojciecha Chmielarza, wspominane przez niego w mediach społecznościowych i podcastach: bieganie, czytanie, kino, gry RPG, planszowe i wideo. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie wszystkich fanów dobrej literatury, w szczególności miłośników kryminałów, thrillerów psychologicznych i fantastyki.

W trakcie spotkania będzie można zakupić książki autora, a także zdobyć pamiątkowy autograf. Wydarzenie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 55

ul. Gawędziarzy 8