listopada

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

Kto: Wilanowska Biblioteka Publiczna

Co: Wykład “Bezpieczeństwo w sieci i fake newsy: Jak o nie dbać, żeby jednocześnie nie zwariować?”

Kiedy: poniedziałek 28 listopada, godz. 13:00-16:00

Gdzie: Sala Działań Twórczych Biblioteki, ul. Kolegiacka 3

Korzystanie z sieci niesie ze sobą wiele korzyści, ale też niepozbawione jest zagrożeń. Zastanawiali się Państwo kiedyś, ile informacji zbierają dane strony? Nie byli Państwo przekonani do odpowiednich zabezpieczeń strony, czy wręcz spotkali się z różnymi próbami wyłudzenia, czy to pieniędzy, czy danych osobowych?

Jeśli chcą poczuć się Państwo pewniej w sieci i wiedzieć na co uważać. Nauczyć się, jak odróżnić prawdziwą informację od fake newsa, a nawet informację od reklamy. A także znajdywać wiarygodne źródła informacji, to wykład Łukasza Szczepańczyka jest dla Państwa.

Prowadzący opowie o bezpieczeństwie w sieci, programach które pomogą zabezpieczyć Państwa sprzęt, wirusach, wyłudzeniach oraz fact-checkingu i fake newsach.

Spotkanie zrealizowane w ramach projektu “Radio Sovo” współfinansowanego z funduszy europejskich  w ramach programu “Polska cyfrowa”.

Łukasz Szczepańczyk – trener kompetencji cyfrowych, latarnik polski cyfrowej, mobilny doradca sektora 3.0. Od 2008 r.  prowadzi zajęcia z obsługi komputera, smartfona i internetu. Założyciel kanału na youtubie “Cyfrowy Senior 6.0”.

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl