czerwca

ul. Tyniecka 40a
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl

• dzieci

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI i Wydawnictwo Zakamarki zapraszają na wystawę pt. „Żadnej przemocy!”.
W 1978 roku Astrid Lindgren otrzymała Pokojową Nagrodę Księgarzy Niemieckich.
Podczas ceremonii wręczenia nagrody wygłosiła płomienną mowę przeciwko przemocy, zwłaszcza wobec dzieci.
Wyraziła głęboką tęsknotę ludzi za pokojem na świecie oraz wskazała na mechanizmy powstawania przemocy, którym każdy z nas może przeciwdziałać.
Stworzona przez Instytut Szwedzki wystawa „Żadnej przemocy!” składa się z plansz z cytatami z tego właśnie przemówienia.
Niezwykle ważny i wciąż aktualny przekaz Lindgren podkreślają sugestywne akwarelowe ilustracje StinyWirsén.
Mamy nadzieję, że wystawa przyczyni się do pełniejszego zrozumienia, dlaczego kary cielesne nie są dobrą metodą wychowawczą.
Wystawa nawiązuje do publikacji książki Wydawnictwa Zakamarki „Żadnej przemocy!”,
Zawiera pełny tekst przemówienia wygłoszonego przez Astrid Lindgren we Frankfurcie, przedmowę Marty Santos Pais i posłowie Thomasa Hammarberga, zaangażowanych w strukturach ONZ w ochronę praw dziecka, oraz poruszający wiersz Astrid Lindgren „Gdybym była Bogiem…”.
Wystawę można oglądać w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, przy ul. Tynieckiej 40a, od 14 czerwca do 8 lipca 2021 r.
Zapraszamy!

Akwarelowa ilustracja,dwie niewyraźne postacie, dziecko i dorosły. Idą razem, trzymają się za ręce. Obok tekst: „14.06-08.07/2021, Wystawa Żadnej przemocy! Pokój na świecie według Astrid Lindgren, il. StinaWirsen, Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul. Tyniecka 40a, Wstęp wolny!”. Na dole logotypy: Wydawnictwa Zakamarki, Multimedialnej Biblioteki, Urzędu Dzielnicy Mokotów.

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI

ul. Tyniecka 40a