listopada

Czytelnia Naukowa Nr VII

ul. Świętojańska 5
e-mail: cn7@biblioteka.waw.pl

Zapraszamy na otwarte spotkanie Ziemiolubnych. Będzie to pokaz filmu pt. “Zagrożenia mórz północnych” w reżyserii Jacques Loeuille’a, a także dyskusja w dniu 14 listopada o godzinie 18:00 w “Piwnicy pod Regałami”.
Na dnie Morza Bałtyckiego i Północnego zalegają prawie 3 miliardy ton broni chemicznej i konwencjonalnej. Ci milczący świadkowie obu wojen światowych, stanowią prawdziwe zagrożenie dla środowiska. W jaki sposób i dlaczego ten arsenał znalazł się w morzu? Czy to ogromne skażenie jest jeszcze odwracalne? Reżyser zabiera nas kolejno: w cieśninę Skarregak, na Bornholm, Morze Północne, południowe wybrzeża Anglii, do Knokke Heist, Holandii i Danii. Nurkuje by zobaczyć, dać świadectwo i walczyć w obronie morza.

Czytelnia Naukowa Nr VII

ul. Świętojańska 5