grudnia

ul. Krasnobrodzka 11
e-mail: bd65@multibiblioteka.waw.pl

• dzieci

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na spektakle Teatru Blaszany Bębenek: “Pinokio” i “Czerwony Kapturek z elementami świątecznymi”.

“Pinokio”, to lubiana przez dzieci bajka o pajacu z drewna, który został wystrugany przez ubogiego gospodarza Dżepetto. Pajacyk z czasem zaczyna odczuwać ludzkie emocje. Musi się też nauczyć wybierać. Za dobre zachowanie otrzymuje nagrody, a za złe ponosi przykre konsekwencje. Najgorszą z nich jest wydłużający się nos, który po każdym kłamstwie staje się coraz dłuższy.

“Czerwony Kapturek”, to  adaptacja baśni Charles’a Perraulta w zupełnie nowej odsłonie. Przedstawienie opowiada o przygodach małej dziewczynki, znanej na całym świecie jako Czerwony Kapturek. Aktorzy przeniosą widzów do bajkowej krainy, gdzie spotkają nie tylko dziewczynkę w czerwonym kapturku  i złego wilka, ale również głodnego misia, pszczółkę, która zabłądziła, pana sowę i wiele innych kolorowych postaci. W spektaklu nie zabraknie świątecznych niespodzianek.

Oba przedstawienia są interaktywne i dopasowane do wieku przedszkolnego i szkolnego. Widzowie będą mogli brać w nich czynny udział.

W spektaklu usłyszymy utwory zaśpiewane na żywo, unikatową, zmieniającą się scenografię oraz będziemy uczestniczyć w zabawach z aktorami.

Oba przedstawienia odbędą się w ramach projektu “Spotkania z literaturą, kulturą i sztuką w bibliotekach: wydarzenia dla dorosłych i dzieci”, realizowanego z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.

Zaproszenie na spektakle teatralne

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 65