27
marca
2023

Godzina rozpoczęcia :
17:30

Godzina zakończenia:
19:00

Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych nr 115 “Poliglotka”

ul. Nowolipki 21
01-005 Warszawa
tel.: 22 838 00 52
e-mail: poliglotka@bpwola.waw.pl

Dla kogo ?

  • dorośli
  • seniorzy

Książka wydana przez wydawnictwo Wielka Litera jest pierwszą w Polsce pełną biografią prezydenta Ukrainy od jego urodzenia do pierwszych miesięcy wojny i poprzez wszystkie etapy jego życia, relacje rodzinne, szkołę, uczelnię, karierę artystyczną i polityczną pokazuje, jak kształtował się ten człowiek, który dziś jest bohaterem Ukrainy i świata.

Książka była w 2022 roku nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak, osiągnęła również sukces rynkowy – kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych egzemplarzy. W lipcu ukazała się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii nakładem wydawnictwa Europa Verlag i była tam również pierwszą biografią Wołodymyra Zełenskiego. Obecnie jest nominowana do tytułu biograficznej Książki Roku w plebiscycie portalu Lubimyczytać.pl.

Wojciech Rogacin jest dziennikarzem od 30 lat, obecnie jest redaktorem naczelnym „Polski Metropolii Warszawskiej” (Polska Times). Zajmował się m.in. współpracą z londyńskim dziennikiem „The Times”, tworzył i kieruje również Agencją Informacyjną Polska Press. Prowadził program szkoleń Polska Press dla dziennikarzy regionalnych na temat walki z dezinformacją i fake newsami. Wcześniej pracował m.in. jako dziennikarz działu zagranicznego w „Gazecie Wyborczej” oraz  „Newsweek Polska”. Zajmował się głównie tematyką Bliskiego Wschodu, USA, krajów byłego ZSRR. Był korespondentem „Newsweeka” z wojny w Iraku w latach 2003-2004. Wspólnie z Dorotą Kowalską jest autorem książki „Korespondenci.pl”, poświęconej polskim korespondentom wojennym.

W pracy dziennikarskiej podejmuje tematy związane m.in. z problematyką polityczną na Bliskim Wschodzie, rolą Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej oraz sytuacją państw byłego Związku Radzieckiego.

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu i jesteś osobą ze szczególnymi potrzebami, zgłoś je nam do 20 marca wysyłając maila na dostepnosc@bpwola.waw.pl.

Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych nr 115 “Poliglotka”

ul. Nowolipki 21
01-005 Warszawa
tel.: 22 838 00 52
e-mail: poliglotka@bpwola.waw.pl