czerwca

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

Od kiedy tramwaj 15 jeździ na Potok? Kto założył pierwszą bibliotekę w naszej dzielnicy? Dlaczego Cytadela nazywa się Aleksandrowska? Kto mieszkał na Żoliborzu Oficerskim? Historia i ciekawostki dotyczące dzielnicy Żoliborz, lekkim okiem historyka i pracownika Biblioteki – Artura Jemielity.

Zapraszamy mieszkańców naszej dzielnicy – tych z wieloletnim stażem, ale także tych którzy mieszkają tutaj od niedawna i chcą poznać żoliborskie tajemnice.

Autor będzie wyświetlał specjalnie przygotowaną prezentację opatrzoną archiwalnymi zdjęciami. Poruszony zostanie temat zmian architektonicznych na terenie dzielnicy w ciągu ostatnich dekad, etymologia nazewnictwa części Żoliborza, przypomnienie sylwetek znanych mieszkańców.

Po wystąpieniu zapraszamy do dyskusji i dzielenia się uwagami. Zachęcamy również do przyniesienia fotografii z własnych zbiorów.

Artur Jemielita z wykształcenia jest bibliotekarzem i historykiem, doktorem teologii Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Prowadzi spotkania autorskie i wykłady popularyzujące wiedzę. Od 2014 roku pracuje w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu kulturalno-oświatowego Miejsca Aktywności Lokalnej w Czytelni Pod Sowami.

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28